چرا لباس زیر را بعد از خرید باید شست؟

چرا لباس زیر را بعد از خرید باید شست؟

شاید برای شما تعجب برانگیز باشد که چرا باید لباس زیر نو را قبل از استفاده شست، اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید حتما این موضوع را جدی بگیرید و در شست و شو لباس زیرها دقت کنید و توجه کنید که با چه شوینده ای آنها را بشویید. اگر میخواهید با دلیل به شما اثبات شود که چرا باید این نکات رارعایت کنید با آف سود در این مقاله همراه شوید.

درباره شستن لباس های زیر بعد از خرید

ممکن است برای شما تعجب برانگیز باشد که چرا باید لباس زیر نو خود را قبل از استفاده شست مخصوصا برای لباس زیر زنانه به دلیل حساسیت های بیشتری که دارند. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید توصیه می کنم که حتما این موضوع را جدی گرفته و انجام دهید. خصوصا افرادی که پوست حساسی دارند و سریع اذیت می شوند. لباس زیر و شرتک ها اولین لایه پوششی بدن هستند که مستقیما با پوست ما در ارتباط اند بنابراین باید به تمیزی و کیفیت و همچنین بهداشت آن ها توجه ویژه کرد. حتی بیشتر از لباس های رویی، اگر لباسی آلوده باشد ممکن است مشکلات پوستی جدی برای برخی افراد بوجود آورد زیرا فراموش نکنید که این لباس زیرهای زنانه تا به دست ما برسند از چندین واسطه رد شده اند که ارتباط مستقیم با این لباس ها داشته اند از خرید پارچه و تا خیاط لباس زیرها و بعد افرادی که لباس زیرها را بسته بندی می کنند و ... بهداشت مخصوصا برای لباس زیرهای راحتی زنانه برابر است با شستشوی و نگهداری صحیح آن ها این دو مورد مکمل یکدیگر هستند تا بهداشت و تمیزی برای لباس های شما معنای واقعی پیدا کند.

دلایل مهمی که ثابت می کند لباس زیر ها بعد از خرید باید شسته شوند

همان طور که همیشه گفته شده رعایت بهداشت امری بسیار مهم و ضروری برای سلامتی همه افراد است. و از طرفی طبیعی است که با رعایت نکردن آن دچار بیماری و آسیب های مختلفی شویم. میکروب ها همراه انسان منتقل می شوند و ممکن است روی سطوح مختلف بنشینند و معمولا بین چند روز تا حدود یک ماه زنده هستند. ویروس هایی مثل استافیکوکوس و MRSA و نوروویروس اگر وارد بدن شود فرد را دچار اسهال و استفراغ شدیدی می کند از طرفی تا دو روز بعد از خوب شدن یعنی زمانی که احساس سلامتی می کنند این ویروس در بدن فرد باقی مانده است می تواند روی سطوح مختلف بنشیند و افراد دیگر را هم مریض کند.
همچنین برای از بین بردن هزاران ماده شیمیایی که در تولید این لباس ها نقش داشته اند شستشوی آنها قبل از استفاده بسیار مهم است. به  پنبه های خام در مزرعه ها برای اینکه از آفت های مختلف در امان باشند از ضد آفت استفاده می کنند که باعث می شود این سم ضد آفت وارد بافت پنبه شود سپس برای تولید پارچه های مصنوعی پنبه آن ها را با نایلون و پلی استر که خود از هزاران ماده شیمیایی دیگر ساخته شده اند ترکیب می کنند. بعد از ساخته شدن پارچه به آن ها مواد ضد قارچ می زنند تا هنگام حمل و نقل پارچه ها دچار قارچ نشود.
از طرفی در لباس زیرهایی که رنگی هستند مواد شیمیایی بکار رفته است و همچنین برای نرم نگه داشتن لباس ها باز هم از مواد شیمیایی متفاوتی استفاده می کنند که در صورت تماس مستقیم با بدن موجب التهاب، خارش و سوزش درناحیه تناسلی افراد و یا باقی ماندن رطوبت می شود و ممکن است عفونت های شدیدی را بوجود آورد. در نتیجه شستن لباس زیرهای راحتی و شرتک ها قبل از اولین استفاده امری ضروری است.
یکی دیگر از دلایلی که شست و شوی لباس زیر های زنانه را بعد از خرید ضروری می کند این است که احتمال دارد این لباس قبلا پرو شده باشد زیرا سیاست هیچ فروشنده ای نمی تواند این اطمینان را حاصل کند که لباس زیرها پوشیده شده نباشند حتی اگر لباس ها پرو شده نباشند اما تا به دست شما برسند دست به دست چرخیده اند از افرادی که پارچه آن ها را خریداری کرده اند تا خیاط ها  و یا حتی افرادی که آن ها را بسته بندی می کنند و مغازه داران و مشتریان برای شناخت جنس لباس آن را لمس کرده اند.

شستشوی صحیح لباس زیر

همان قدر که کیفیت لباس های زیر زنانه از اهمیت بالایی برخوردار هستند شستشوی صحیح آن ها هم بسیار حائز اهمیت است. منظور از شستشوی صحیح به دلیل حساس بودن در شستشوی های اشتباه نیست و دلیل اصلی و مهم آن به ارتباط طولانی مدت لباس زیر با پوست بدن ماست به همین دلیل توصیه می شود تا شستشوی لباس زیر به صورت صحیح و با حساسیت انجام شود.
1. در قدم اول همیشه لباس زیرهای راحتی زنانه خود را از بقیه لباس ها جدا کنید و به صورت مجزا بشورید. زیرا شستشوی لباس زیر به همراه شلوار و تی شرت و سوییشرت ها باعث می شود تا لباس های زیر آلودگی زیاد را به خود جذب کنند و یا حتی آلودگی لباس زیرها به لباس های دیگر منتقل شود. زیرا طبق آزمایشات محققان لباس های زیر حتی بعد از شستشو هم مقداری آلودگی روی خود دارند بنابراین بهتر است هیچوقت لباس های راحتی زیر خود را با لباس های دیگر نشویید. اگر خواستید لباس زیرهای خود را در ماشین و همراه با لباس های سبک تر بشویید بهتر است از محفظه ها و کیسه های پارچه ای مخصوص استفاده کنید تا با لباس های دیگر ارتباط مستقیم نداشته باشند. اگر کیسه های پارچه ای ندارید می توانید از رو بالشتی های نخی در این باره استفاده کنید. 

2. نکته مهمی که در شستشوی صحیح لباس زیرها باید نسبت به آن حساسیت نشان داد شوینده انتخابی شماست. استفاده از مایع لباسشویی و یا پودرهای آنزیم دار لباسشویی های اتوماتیک انتخاب خوبی برای شستشوی لباس زیرهای زنانه نیست زیرا این شوینده ها باعث ایجاد خارش و آلرژی و سوزش و یا حتی حساسیت های پوستی می شود زیرا لباس های زیر ارتباط تنگاتنگ و طولانی با بدن و پوست ما دارد. بنابراین شوینده مناسب نکته بسیار ضروری است.
3. بعد از انتخاب شوینده مناسب برای لباس زیر قبل از شستشوی اصلی آن ها بهتر است که لباس زیر راحتی زنانه خود را در یک تشت ترکیبی از آب گرم و مایع ضد عفونی کننده که سفید کننده نباشد قرار دهید و حدود دو ساعت صبر کنید تا کاملا خیس و ضد عفونی شوند سپس اقدام به شستشوی لباس زیر کنید. اگر ماده ضدعفونی کننده نداشته باشید می توانید از ترکیب آب گرم و شامپو بچه هم استفاده کنید.

4. از آن جایی که لباس زیرهای زنانه جزو لباس های مهم و حساسی هستند که نیاز به حساسیت بالا نسبت به شستشوی صحیح آن وجود دارد بنابراین باید از شوینده های مناسبی در این راستا استفاده کرد. بهترین شوینده برای شستشوی صحیح لباس زیرها صابون های آنتی باکتریال یا هایپوآلرژیک هستند. هرچند که امروزه با توجه به مشغله های کاری و دغدغه های زندگی اغلب دیگر کسی با دست لباس نمی شوید اما بهتر است برای شستن لباس های زیر نخی از پودر صابون بدون حساسیت استفاده شود.
5. برای شست و شو لباس زیر بهتر است آن ها را با دست آرام و بدون خشونت شست و هرگز آن را نچلانید اما اگر قصد دارید لباس زیرهای خود را در ماشین لباس شویی بیاندازید حتما قبل از هرچیز از تمیز بودن ماشین مطمئن باشد اگر نسبت به تمیز بودن ماشین لباسشویی خود تردید دارید به اندازه یک و نیم فنجان ماده ضدعفونی کننده را درون ماشین بریزید و بگذارید ماشین لباسشویی شما خالی کار کند تا از تمام آلودگی های احتمالی پاک شود.

6. هنگام شستن لباس زیرهای خود همیشه بندهای آن ها را جدا بشورید زیرا این کار باعث می شود تا حالت کشسانی بند ها آسیب نبیند و از طرفی بهتر شسته می شوند.
7. لباس زیرهای زنانه خود را موقع شستشو حتما از لحاظ رنگی جدا کنید مخصوصا اگر دفعه اولی است که قصد دارید آنها را بشورید زیرا احتمال رنگ پس دادن لباس های رنگی در شستشوی اول زیاد است همچنین در تفکیک لباس های زیر حواستان به افراد بیمار منزلتان باشد به دلیل وجود ویروس و بیماری در بدنشان حتما لباس های آن ها را جدا کنیم.

بهترین جنس لباس زیرها

ممکن است برای برخی سوال پیش بیاید که بهترین جنس برای لباس های زیر کدام اند تا هنگام استفاده از آن ها باعث حساسیت های پوستی نشوند. بهترین جنس برای لباس های زیر نخ و پنبه هستند زیرا این نوع جنس پارچه طبیعی بوده و لطافت خوبی هم دارند از طرفی لباس زیرهای نخی باعث می شوند رطوبت های ایجاد شده بدن را تبخیر کند که همین امر باعث جلوگیری از عفونت ها و حساسیت های پوستی می شود. در مقابل لباس زیرهایی هم با پارچه های نایلونی و الیاف مصنوعی تولید می شوند این پارچه ها در مدت زمانی کوتاه موجب حساسیت  های پوستی و گاها عفونت های شدیدی می شوند زیرا از تبخیر رطوبت بدن جلوگیری می کند و همین موضوع محیطی برای رشد باکتری ها و ویروس ها ایجاد می کند و سپس آلودگی روی پوست می نشیند و باعث بروز مشکلاتی برای فرد می شود. برای حذف کامل رطوبت لباس زیرها، بعد از شستن بهتر است آن ها را زیر نور آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود.

تاریخ انقضای لباس زیرها

1. یکی دیگر از مواردی که باید نسبت به لباس زیرهای خود رعایت کنید تاریخ انقضای آن هاست. شاید تعجب کنید که ممکن است در یک لباس زیر زنانه که آن را با دقت و حساسیت فراوان شسته اید حداقل حدود 10 هزارتا باکتری زنده وجود داشته باشد. ماشین لباسشویی که لباس خود را می شورید آلوده به باکتری می باشد و آب آن آلوده است یعنی بیش از 2 میلیون باکتری فقط در دو قاشق از آب درون ماشین لباسشویی وجود دارد به همین دلیل تقریبا 83 درصد از لباس زیرهای زنانه تمیز و شسته شده دارای 10 هزار باکتری هستند.
2. همچنین لباس ها به مرور زمان با استفاده های مکرر آلوده به مدفوع می شوند بنا بر تحقیق و گفته دکتر گریا در این زمینه به طور متوسط در بافت هر لباس زیر راحتی حدود یک دهم گرم مدفوع وجود دارد یکی از دلایل ضروری که متخصصان تاکید دارند لباس زیرهای خود را زود به زود عوض کنند همین مورد است.
3. همچنین توصیه می شود که لباس زیرهای خود را حداکثر هر 24 ساعت عوض کنید گاها ممکن است نیاز باشد بیشتر از یک بار در روز اینکار را انجام دهید که ایرادی ندارد فقط حواستان باشد بیشتر از 24 ساعت کاملا اشتباه است.

بنابراین بنا به دلایلی که گفته شد بهترین زمان برای تاریخ انقضای لباس زیرها حدود یک سال است. پس لباس زیرهای زنانه و شرتک های خود را بعد از یک سال استفاده دور بی ندازید و لباس زیرهای نخی و راحتی جدید را جایگزین کنید. به طور کلی توصیه می شود از هر لباس زیر تنها یک سال استفاده کنید از طرفی این موضوع به محیط زیست آسیب می زند. بنابراین اگر عفونت قارچی و مشکلات باکتریایی ندارید می توانید کمی بیشتر از یکسال از لباس زیر خود استفاده کنید اما اگر غفونت باکتریایی داشته و یکسری علائم و مشکلاتی را دچار شده اید تجربه ها نشان داده است که حتما باید سالانه لباس زیراهای خود را دور ریخته و مجدد لباس زیر راحتی نو تهیه کنید.

نام و نام خانوادگی (اجباری)
ایمیل (اجباری)
امتیاز شما (اجباری)
متن نظر شما (اجباری)
کد امنیتی (اجباری)
برای تغییر کد روی آن کلیک کنید.
به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد .
https://github.com/igoshev/laravel-captcha