چگونه لباس کودک را ست کنیم؟

درباره چگونگی ست کردن لباس کودکان

یکی از دغدغه های خانواده ها هنگامی که می خواهند به همراه فرزندان خود به مهمانی و یا جشنی دعوت شوند این است که نمی توانند تصمیم بگیرند که چه لباسی را برای فرزند خود انتخاب کنند تا در کنار استایل شیک و مرتب فرزندانشان بتوانند لباسی مناسب سن و سال آن ها تنشان کنند. همیشه این موضوع برای آن ها یک چالش محسوب می شود. که البته در مدت زمان کوتاه نمی توان به نتیجه ایده آل رسید و مستلزم دانستن و رعایت یکسری نکات ساده است که به هنگام انتخاب و خرید لباس برمی گردد تا در آینده برای زمان مهمانی ها دغدغه و مشکلی برای آن ها پیش نیاید. باهم در ادامه به یکسری از نکات مهم می پردازیم. در این مقاله آف سود برای شما علاقمندان خرید و چگونگی ست کردن لباس کودکان را برای شما مطرح کرده است.
 

موقع خرید لباس بچه، چه نکاتی راباید رعایت کنیم؟

هنگامی که برای خرید لباس بچگانه (خرید لباس دخترانه یا خرید لباس پسرانه) به بازار می روید حتما زمان کافی داشته باشید و با عجله این کار را نکنید همچنین یکسری نکات را رعایت کنید تا خرید خوبی داشته باشید.

◘کیفیت لباس بچگانه

در خرید لباس بچگانه کیفیت بالا برای بچه ها حرف اول را می زند زیرا به دلیل جنب و جوش زیادی که دارند حتما باید به سراغ لباس هایی با کیفیت بالا بروید البته که دقت کنید که گرون بودن و یا برند بودن لباس ها تضمین کیفیت آن ها نیست و قبل از خرید حتما به ضخامت پارچه ها توجه کنید پارچه لباس ها را لمس کنید آن ها را مقابل نور بگیرید اگر آنقدر نازک بود که طرف دیگر دیده می شد از خرید آن لباس دست بکشید زیرا با یک الی دو بار شستشو آن جنس دیگر قابل استفاده نیست از طرفی هم که بچه ها با تحرک و فعالیتی که دارند لباس ها را به سرعت کثیف می کنند.

◘لطافت پارچه

لطافت پارچه لباس ها برای همه افراد از مهمترین ویژگی یک لباس خوب است این موضوع برای کودکان هم صادق است مخصوصا بچه های نو پا و نوزادان زیرا پوست نرم و حساسی دارند و لباسی که می پوشند نباید بدن آن ها را آزار دهد و یا موجب حساسیت های پوستی شود مثلا پارچه های نخی با پوست بچه سازگار تر است همچنین به لطافت لباس های زمستانی که ضخیم تر و گرم تر هستند هم توجه کنید تا کرک پس ندهند.

درز لباس بچه گانه

از موارد دیگری که برای خرید ئ ست لباس بچه ها باید به آن توجه کرد و وسواس به خرج داد دوخت درز لباس هاست. لباسی که جای دوخت مناسبی در قسمت درزهاش نداشته باشد کیفیت و ماندگاری بالایی هم بعد از چند بار شست و شو نخواهد داشت بنابراین درز لباس ها را به خوبی نگاه کنید.

چگونه یک ست کامل برای استایل مهمونی کودکان انتخاب کنیم؟

اگر فرزند شما لاغر اندام هست یا دغدغه ی خرید لباس مناسب برای کودکان لاغر اندام دارید، یا برای ست کردن لباس و ترکیب رنگ لباس دخترانه و پسرانه مردد هستید در این بخش به شما خواهیم گفت که برای خرید لباس بچگانه و ست کردن لباس آنها برای ترکیب کردن رنگ ها متناسب با سن و ظاهر کودک چگونه عمل کنید.

◘ انتخاب لباس ست آماده برای کودکان

ست کردن لباس کودکان به خصوص برای دختر بچه به دلیل تنوع در طرح و رنگ بندی ها هم لذت بخشه و هم دشوار و برخی خانواده ها زمان کافی برای گشتن و ست کردن لباس ها ندارند به همین ترتیب امروزه برخی از تولید کنندگان لباس بچه مدل هایی را به صورت ست ارائه می کنند تا خانوادها از سردرگمی ها دربیایند از طرفی گزینه های شیکی را هم برای خانواده ها پیشنهاد می دهند.

  همچنین ممکن است زیاد دیده باشید ست های مادرو فرزندی مثلا مادرو دختر، پدرو پسر ، مادرو پسر، ست خواهر و برادر و در اخر پدر و دختری. که البته یکی از پر کاربرد ترین این ست ها ست مادر و دختری است تا لباس های شیک و جالبی را از یک طرح یه رنگ بپوشید برای این تصمیم بهتر است مدل لباس های شما از یک طرح  و رنگ باشند البته دقت داشته باشید که ست خیلی سبک بزرگ سالانه ای نداشته باشد زیرا برای کودک شما نا مناسب اما شما می توانید سبکی نزدیک به استایل و پیراهن های عروسکی بپوشید. برای رنگ بندی ها هم اگر ست کاملی می خواهید باید طرح و مدل ها یکسان باشند تا استایل مادر و دختری شما به چشم بیاید. خرید ست لباس پسرانه، خرید ست لباس دخترانه 

◘ شیک پوشی  کودکان با مد روز

وقتی که برای خودمان به دنبال خرید می رویم اولین چیزی که به ذهنمان می رسد این است که با مد روز پیش نرویم زیرا سایز ما تغییر نمی کند و ممکن است مد امسال با سال بعد کلی  متفاوت تر باشد و آن استایل دیگر به کار ما نیاد اما برای بچه ها این موضوع صادق نیست زیرا کودکان مدام در حال رشد کردن و تغییر سایز هستند و لزومی ندارد لباسی که امسال پوشیده است را سال بعد هم به تن کند بنابراین حتی ممکن است لباسی که شما الان برای او تهیه می کنید تا چند ماه دیگر برای او از لحاظ سایز مناسب نباشد پس به راحتی می توانید ست کاملی را مطابق مد روز برای چند ماه اخیر فرزند خود تهیه کنید تا هم به روز شیک بگردد و هم از پوشیدن آن لذت ببرد.          

چند نکته برای ست کردن لباس بچه ها و یک استایل رسمی

بچه ها مخصوصا دختر بچه از لباس های چین دار و دامن و لباس های پرنسسی خوششان می آید همچنین پارچه های اکلیلی زرق و برق دار آن ها را جذب می کند بنابراین بهتر است در انتخاب لباسش نظر او را هم بپرسید تا درانتخاب استایل خود نقش داشته حس خوبی به آن ها دست دهد حس شراکت و اهمیت دادن به نظر او اعتماد بنفس و عزیت نفس آن ها را بالا می برد.. مثلا اگر از پیراهن های دامن دار چن دار برای فرزند خود استفاده می کنید می توانید از گیره و یا هد بند هایی مناسب و هم رنگ لباسش تهیه کنید تا یک ست کامل و شیکی داشته باشید.

نکته بعد برای انتخاب لباس بچه زمان مهمونی است مثلا اگر مهمانی که دعوت شده اید شب است بهتر است سراغ لباس های تیره با رنگ های شاد بروید و یا اگر دعوتی شما عصرانه است می توانید از پیراهن هایی با رنگ و طرح های شاد و روشن استفاده کنید.

بعد از انتخاب پیراهن مناسب برای دختر کوچکتان باید به سراغ یک کفش مناسب با پیراهن او بروید مثلا اگر پیراهن مجلسی چین دار دخترانه ای به تن او کرده اید که آستین بلند و طرح دار هستند کفش های عروسکی ساده  گزینه مناسبی اند و یا اگر پیراهن های بلند بدون آستین تابستانه را برای آن ها انتخاب کردید برای کفش هم می توانید از مدل های جلو باز تابستانی که با بند به دور مچ بسته می شوند استفاده کنید بنابراین انتخاب کفش بچه ها باید متناسب با لباس آن ها تهیه شود.

از موارد مهم دیگر در شیک بودن استایل و تیپ بچه ها موهای آن هاست مخصوصا دختر بچه ها . نکته حائز اهمیت این است که هیچوقت بچه های کوچک را از لحاظ ظاهری از هویتش دور نکنید مثلا به هیچ عنوان موهای دختران کوچک خود را پیرونه کوتاه نکنید بهتر است حداقل تا روی شانه آن ها و یا کمی پایین تر باشد بهتر است تا تیپ و استایل دخترانه خود به همراه پیراهن عروسکی که پوشیده است به چشم بیاید. 


برای انتخاب یک ست شیک بچه گانه چه باید کرد؟

ست کردن لباس کودکان به کمک رنگ های اولیه و ثانویه

تنوع در رنگ بندی لباس های کودکان بسیار زیاد است که کمک می کند تا برای ست کردن استایل های مختلف ترکیب رنگ های متنوعی را داشته باشید. برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای ست کردن لباس های کودکان خود بهتر است اطلاعات کافی درباره رنگ ها کسب کنید. به این صورت که رنگ هایی که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در اصطلاح به آن ها رنگ های اولیه و ثانویه می گویند از طرفی ترکیب آن ها با یکدیگر هماهنگی های جذاب و شیکی را تشکیل می دهد.

بنابراین یکی از راه هایی که به شما کمک می کند تا یک ست عالی از رنگ بندی ها را برای کودکان خود تهیه کنید شناخت همین رنگ بندی هاست. نکته ی مهم این است که رنگ هایی که در چرخه رنگی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند بازتاب نور یکدیگر را کاهش می دهند و بین آنها هماهنگی ایجاد می کند. اگر می خواهید یک ست ایده آل و چشمگیری برای کودک خود تهیه کنید از لحاظ رنگ بندی بهتر است رنگ هایی که در چرخه رنگ روبرو هم قرار دارند را در نظر بگیرید زیرا از آن جایی که این رنگ ها دارای تضاد هستند یک هارمونی و ترکیب جذابی را ایجاد می کند و نظر افراد را به خود جلب می کند.

ست کردن لباس های کودک با اکسسوری ها

برخی ازافراد تصور می کنند که ست کردن لباس برای کودکان این است که پوشش سر تا پای آن ها یک رنگ باشند. از طرفی انجام این  کار در بیشتر اوقات ممکن است نتیجه جالبی به همراه نداشته باشد. بنابراین می توانید از رنگ بندی های متنوع و مرتبط برای ست کردن لباس کودکان خود استفاده کنید زیرا برای فرزندانتان هم این تنوع لذت بخش و جالب است.

از راهکار های دیگر ست کردن یک استایل شیک و جذاب استفاده از اکسسوری هاست اکسسوری هایی که از لحاظ و طرح و رنگ بندی برای استایل کودک شما مناسب باشد و ست او را تکمیل کند. ست هایی که با اکسسوری های متنوع تکمیل می شوند می تواند یک ظاهر و استایل شیک و چشم نوازی را ایجاد کنند. مثلا اگر کودک شما بولیز سبزی پوشیده و شلوار آن آبی است می توانید از هد بند گل سر و یا دستمال سر آبی استفاده کنید و همچنین اگر لباس فرزند شما از شخصیت های انیمیشنی است می توانید  گیره و کش و اکسسوری هایی با همان تم انیمیشنی انتخاب کنید. اکسسوری های زرق و برق دار از مدل هایی است بچه ها را به خود جذب می کند مثل گیره، کلیپس، سنجاق سر و .. اما استفاده دائم و همیشه از آن ها تصمیم جالبی نیست زیرا به دلیل براقیتی که دارند بهتر است این اکسسوری ها را زمانی که مهمانی های شما در شب بر گذارمی شوند استفاده کنید. همچنین هنگام استفاده از هدبند و گیره مو برای کودکان آن ها را سفت نبندید و یا از هدبند های تنگ برای کودک استفاده نکنید  زیرا استایل فرزندتان را مناسب جلوه نمی دهد از طرفی هم اذیت می شوند.

 

 

نکته مهم دیگر آن اینست که هنگام تهیه گیره برای کودک خود بهتر است از جنس های کائوچویی به جای فلزی استفاده کنید.

 

ست کردن لباس کودک با پارچه های طرح های مناسب

برای ست کردن لباس های جذاب لباس بچگانه، انتخاب لباس های طرحدار برای کودکان خود را با وسواس و جدیت بییشتری انجام دهید زیرا باید طرح هایی مناسب با سن و سال آنها انتخاب کنید تا کودک را از سنش دور نکند و یا هنگام ست کردن لباس بچه ها تعادل را در نظر بگیرید به عنوان مثال اگر لباسی که برای کودک خود در نظر گرفته اید طرح دار و شلوغ است مثل مدل های توپ توپی و یا قلبی و یا طرح های هاوایی دارد از طرفی برای شلوار بهتر است از مدل های ساده و رنگی مناسب با یکی از رنگ های طرح لباس انتخاب کنید.   
همچنین از طرح های درشت برای لباس بچه ها استفاده نکنید مثل طرح های گل منگولی و توپ توپی های درشت زیرا این ها طرح های بزرگسالانه است و برای جسه ریز آن ها مناسب نیست و جذابیتی برای استایل آن ها ندارد برای این کار باید به سراغ لباس هایی بروید که طرح آن ها مناسب با روحیات کودک باشد. همچنین که طرح و رنگ بندی های شاد در خلق و خو و روحیات کودکان تاثییر بسزایی دارد.

ست کردن لباس های کودکان با توجه به جنس لباس ها

منظور از جنس لباس این است که ست کودک خود را تماما با توجه به فصل انتخاب کنید مثلا اگر برای کودک خود یک بولیز بافت گرفته اید مسلما با یک شلوار پارچه ای تابستانی هماهنگ نمی شود و استایل او را بهم می ریزد زیرا یکی از شرط های ست کردن لباس ها و استایل شیک برای کودکان لباس هایی یک دست و هماهنگ و همچنین مناسب فصل است که باید جنس پوشش بالا تنه کودک با پایین تنه او یکی باشد. همچنین کفش هایی که برای تکمیل ست لباس کودک خود انتخاب می کنید باید مناسب فصل باشد مثلا در فصل تابستان از کفش های ساق دار برای کودک خود استفاده نکنید حتی اگر کودک شما شکایتی نداشته باشد.  

ست کردن لباس کودکان با توجه به استایل

یکی دیگر از موضوعاتی که در ست کردن لباس های کودکان باید در نظر بگیرید تا هماهنگی درستی در تیپ کودک شما ایجاد شود این است که سبک استایلی که برای پوشش او انتخاب کرده اید به طور کامل هماهنگ باشد به عنوان مثال اگر یک پیراهن و کت برای کودک خود گرفته اید برای شلوار نمی توانید از شلوار های اسلش و بگ و .. استفاده کنید و مناسب ترین گزینه شلوار های پارچه ای است زیرا کت و پیراهن یک استایل کلاسیک ایجاد می کند و نیازمند شلواری است که آن را کامل کند اما شلوار های اسلش و بگ و زاپ دارسبک کژوال و اسپرت دارند و این دو مدل هیچ ارتباطی بهم ندارند.

خلاصه مقاله :
در این مقاله قصد شد تا موارد و نکات لازم جهت خرید لباس بچگانه رعایت شود و برای ست کردن لباس های دخترانه و پسرانه چه مواردی را باید رعایت نمود تا فرزندی خوشتیپ داشته باشیم

نام و نام خانوادگی (اجباری)
ایمیل (اجباری)
امتیاز شما (اجباری)
متن نظر شما (اجباری)
کد امنیتی (اجباری)
برای تغییر کد روی آن کلیک کنید.
به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد .
https://github.com/igoshev/laravel-captcha